Programokban gazdag hetek a könyvtárban
Szeptember 30-án ünnepeljük a magyar népmese napját, jelentős nap ez, hiszen legdrágább szellemi kincseinket, a meséket, neves meseírónkat Benedek Eleket helyezi a figyelem középpontjába. Iskolánkban szeptember 29-én, szólt minden a mesékről és mindenki kisbaconi nagyapójáról. A tavalyhoz hasonlóan kvíz versenyre, kiállításra került sor a könyvtárban, ahol a diákok próbára tehették népmesékben való jártasságukat, mesék kerültek felolvasásra és Benedek Elek életrajzával, munkásságával ismerkedhettek meg.
Októberben több tematikus könyvtári órára került sor, Vlagyimir Szutyejev : Az alma című meséjét dolgoztuk fel, alma könyvecskét készítettünk több éneket és verset hallgattunk,tanulunk közösen a két előkészítő osztállyal és a II. B osztállyal közösen.
A Ismerkedés az ókori Róma világával címmel egész napos foglakozás keretén belül, a negyedik osztályos diákokkal közösen egy időutazásban vettünk részt, mely révén a diákok megtudhatták, hogy milyen volt a gyerekek, rabszolgák, nők és férfiak élete, hogyan étkeztek, tisztálkodtak, tanultak, dolgoztak, szórakoztak és miben hittek az ókori Rómában. Illatzsákokat, színházi maszkokat készítettünk.
Októbertől januárig több olvasásnépszerűsítő és értő olvasást fejlesztő foglalkozás révén a IV.A osztállyal Gárdonyi Géza: Egri csillagok művével a III. B osztállyal a Tersánszky Józsi Jenő: Misi Mókus című meseregénnyel ismerkedtünk meg, melynek során a megszerzett tudást őrző lapbookok (kreatív olvasónaplók) készültek.
Tudomány és technika bűvöletében- Olvasóvá nevelés a Bethlen Gábor Általános Iskolában című projekt a Székelyudvarhelyi Megyei Jogú Város támogatásának köszönhetően valósulhatott meg iskolánk könyvtárában.
A projekt célja: az olvasás fontosságára irányítani diákjaink figyelmét, a tudomány és a technika iránt felkelteni az érdeklődésüket, gazdagabb ismeretterjesztő könyvészetet biztosítani az iskolánk diákjai számára.
88 hiánypótló ismeretterjesztő, ifjúsági kötetet sikerült vásárolunk a Városháza támogatásának köszönhetően.
A program keretében két versenyt is hirdetünk:
Tudomány és technika –kvíz verseny, mely szeptember 21 -én vette kezdetét és 2017. október 27-én a díjazással zárult, a verseny során kvízkérdésekre kellett válaszolniuk a diákoknak, könyvészetként használva az újonnan megvásárolt 88 kötet, így az információgazdagodáson kívül áthatóbban megismerhették a könyveket, kedvet kaphatnak azok elolvasására, tartalmuk mélyrehatóbb megismerésére.
Szenvedélyem a tudomány és technika c. versenyen, melyre a diákjaink, szeptember 21-től kezdve iratkozhattak, a vállalkozó szellemű diákok kiválaszthattak egy-egy általuk kedvelt témát, a kiválasztott téma kidolgozására könyvészetként a támogatásnak köszönhetően vásárolt könyveket kellett használniuk, melyet diáktársaiknak kellett bemutatniuk október 31-én, így nem csak ő gazdagodtak tudással, hanem az őket meghallgató társaik is.
Egy rendhagyó játékra is sor került a könyvtárban, 14 pedagógus rejtőzött kedvenc könyve mögé, a diákok meg kitalálhatták, hogy ki rejlik a könyv mögött. Sok diáknak keltette fel az érdeklődését a játék és voltak kíváncsiak, hogy milyen is az a könyv, ami a pedagógusok kedvence.
Az Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Szervezete (IASL) évek óta szervez az Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Hónapja alkalmából nemzetközi könyvjelzőcsere-programot. Az olvasást és az iskolai könyvtárakat népszerűsítő programban az elmúlt évben is több tízezer diák vett részt szerte az egész világról, az idén iskolánk 35 ötödik osztályos diákjával gyarapodott ez a szám. ”Az iskolai könyvtár kultúrákat kapcsol össze.”- mottó szellemében egy szlovéniai iskolával cseréltünk könyvjelzőket Péterfy Ágnes tanárnő vezetésével.
Január 22-én a magyar kultúra napja alkalmával indult el az idén immár 5 -ik alkalommal a nagy népszerűségnek örvendő OLVASNI JÓ! című verseny.